OFİSTE PAZARTESİ SENDROMUNU HAFİF ATLATMAK.

Bakın burası çok Önemli! Bana göre Pazar günü, Pazartesi günü için, bir Sinyaldir. Referanstır. Bu nedenle Pazar gününüzü sıradışı geçirmeyin.Dinlenin, yorulmayın. Pazar günü yaşadığınız olumsuz bir durum, Pazartesi günü işe moreli bozuk başlamanıza ve daha geç motive olmanıza sebep olacaktır.Peki,Pazar günü sadece istirahat etmek bu sorunu çözüyor mu ? Hayır.

Sevdiğin işi yapmak mı, yaptığın işi sevmek mi?

Doğru meslek seçimi ve insanın sevdiği bir işi yapıyor olması sadece pazartesi değil, tüm iş hayatında bu sendromu daha hafif atlatmasına yardımcı oluyor.

Evet, önce çalışmayı sevin, işinizi sevin,İşinize ve hayata Pozitif bakın. İş sizi korkutmasın, bazı durumlarda hemen karamsarlığa kapılmayın, tedirgin olmayın. hayat çalıştıkça kazanılır, başarıya çalıştıkça ulaşılır mantığıyla hareket edin, yerinde saymayıp, her daim kendini geliştiren bir yapıya sahip olun ve bu sendromun üzerinizde oluşturduğu o Kötü ruh haline teslim olmayın.

Mutlu ve Sağlıklı Günler Dilerim. http://ofisbu.com/

ANSİKLOPEDİDE SENDROM NEDİR?

Sendrom ya da belirgi, birbirleriyle ilişkisiz gibi görünen, ancak bir araya geldiklerinde tek bir olgu olarak kendilerini gösteren bulgular bütünüdür. Sendromlar, kalıtsal olabilir ya da edinsel nedenlerle de oluşabilir. Kalıtsal sendromlar otosomal dominant, otosomal resesif ya da X-kromozomu aracılığıyla aktarılırlar; bir bölümünün nedeni bilinmemektedir. Sendromlar bir hastalık tablosunun gelişmesi içinde bir bulgu olabildiği gibi, bazı hastalıklar bazı sendromların komplikasyonu olarak belirlenirler.

Tıp dilinde, belirgi, yalnızca, nedenleri tek tek açıklanamayan, birlikte rastlanılan bulguları tanımlamakta kullanılır. Dolayısıyla, bu bulgular, altında yatan bir hastalıkla açıklanabilirse, kuramsal olarak artık sendrom değildir. Buna karşın, eskiden belirgi olarak anılan, ve günümüzde nedenleri bilindiği için hastalık olarak bilinen bir sürü durum, geleneksel sendrom adını korumuştur.

Yunanca’da birlikte koşmak anlamına gelen belirgi, mantıklı bir deyiştir, çünkü yukarıda da açıklandığı gibi, sendrom, tanımı gereği birtakım bulguların birlikte olmasından kaynaklanır. Hastalığın oluşumunun (patofizyoloji) açıklanamadığı durumlarda en çok kullanılır.

Bir sürü belirgi, adını onu ilk bulan doktordan almıştır (bunlara eponim belirgiler denir). Böyle olmadığı durumlarda ise, adlarını genellikle coğrafi yer adlarından almışlardır.

Kanynak: https://wikipedia.org/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir